Sanayi Şirketinden E-İhracat Yatırımı Kararı Sanayi Şirketinden E-İhracat Yatırımı Kararı

2023 yılı yatırımları kapsamında Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin sorumluluk bölgesindeki illerde yapılmak üzere gerçekleştirilecek olan enerji yatırımları ihalesinin toplam bedelinin 1 milyar 445 milyon 311 bin 638 TL olduğunu açıkladı.

Doğu Aras Enerji (ARASE) Enerji Anlaşmalarını Açıkladı

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''Kaliteli Hizmet, Kaliteli Enerji'' prensibi ile sürdürülebilir başarı hedeflerimize yönelik olarak, Ülkemiz ekonomisine ve enerji sektörüne katma değerli projeler kazandırma doğrultusunda, Şirketimiz %100 bağlı ortaklığı olan Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.Sorumluluk bölgesi olan Kuzey Doğu Anadolu'da Erzurum merkezli Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Kars ve Iğdır olmak üzere 7 il, 58 ilçede;

2023 Yılı, Küçük Ek Tesis Yapım , 3. Seviye Planlı Bakım ve Şebeke Tesisi Yapım İşleri kapsamında, ekonomik ömrünü dolduran şebekelerin yenilenmesi, yeni enerji taleplerinin karşılanması, tedarik sürekliliği ile teknik ve ticari kalitenin düzeltilmesi, müşterilerimizin enerji kesintilerinden daha az etkilenmeleri, teknoloji, diğer yatırımlar, özellikle can ve mal emniyeti açısından tehlike arz eden işlerin yaptırılması ihale edilmiş ve sözleşmeleri imzalanarak süreç tamamlanmıştır. Toplam ihale bedeli 1.445.311.638.48 TL olup, kazanan yüklenici bilgileri ekte sunulmuştur.

Faaliyet gösterdiğimiz alanda müşterilerimiz, iş ortaklarımız, paydaşlarımız ve tüm çalışma arkadaşlarımızla, değer yaratmaya devam etme kararlılığımızla büyümeye devam etmekteyiz.

Kamuoyu ve değerli yatırımcılarımızın bilgisine saygılarımızla duyurulur.'' açıklamalarında bulunuldu.