Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NTGAZ) tarafından yapılan KAP bildirisinde şirketin bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığı duyuruldu. Yapılan açıklamada bedelsiz sermaye artırımına ilişkin detaylar da paylaşıldı. Dün akşam saatlerinde KAP üzerinden duyurulan karar sonrasında bugün itibariyle hisse fiyatlarında ciddi bir artış meydana geldi. Birçok yatırımcı şirket hissesinden lot alarak bedelsiz gerçekleşmesini beklemeye başladı.

Bayram Öncesinde 7 Şirket Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor! Bayram Öncesinde 7 Şirket Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor!

BEDELSİZ KARARI AÇIKLANDI

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NTGAZ) tarafından 28 Mayıs akşam saatlerinde yapılan KAP bildirisinde şirketin Yönetim Kurulu toplantısı kararları açıklandı. Açıklanan kararlar kapsamında şirketin yüzde 200  oranında bedelsiz sermaye artırımı yapacağı bildirildi. Şirketin 230.000.000 TL çıkartılmış sermayesinin 460.000.000,00 TL artırılarak 690.000.000 TL'ye çıkartılmasına karar verildiğini bildirdi. 

Şirket tarafından alınan kararın ilerleyen günlerde SPK'ya iletilmesi ve kurum tarafından yapılacak onay açıklaması sonrasında bedelsizin gerçekleşmesi bekleniyor. Bedelsiz sermaye artırımının gerçekleşmesiyle birlitke şirket hissesinde 10 lotu olan bir kişinin 30 lotu olacak.

Ntgaz Bedelsiz Sermaye Artırım Detayları

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca;

1) Şirketimizin 3.500.000.000,-TL (üçmilyarbeşyüzmilyonTürkLirası) kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 230.000.000,-TL (ikiyüzotuzmilyonTürkLirası) olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle %200 oranında artış ile 460.000.000,00 TL artırılarak 690.000.000,-TL'ye çıkarılmasına,

2) Artırılacak 460.000.000,-TL'lik sermayenin tamamının sermaye düzeltmesi olumlu farkları hesabından karşılanmasına,

3) Şirket sermayesinin %200 oranında bedelsiz olarak artırılması kapsamında ihraç edilecek, artırılan 460.000.000,00 TL'lik sermayeyi temsil edilen payların tüm pay sahiplerine payları oranında, Sermaye Piyasası Mevzuatının kaydi sisteme ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde bedelsiz olarak kayden dağıtılmasına,

4) Bedelsiz sermaye artırımı çerçevesinde ihraç edilecek payların tamamının nama yazılı şekilde, imtiyazsız ve pay grubu olmaksızın belirlenmesine,

5) İç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımının gerçekleştirilmesi ve sermaye artırımında ihraç edilecek paylara ilişkin ihraç belgesinin ve Şirketimiz Esas Sözleşme'sinin "Şirket Sermayesinin Oluşumu ve Nevi" başlıklı 6. maddesinin tadil tasarısının onaylanması için başta Sermaye Piyasası Kurulu olmak üzere ilgili kuruluşlar nezdinde gerekli tüm başvuru ve işlemlerin yapılmasına,

Pay sahiplerimizin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Saygılarımızla."

NTGAZ Hisseleri Ne Durumda?

29 Mayıs itibariyle 17,62 TL seviseinden işlem gören NTGAZ hisseleri günlük bazda yüzde 6,79 değer artışı gösterdi. Şirketin hisseleri haftalık bazda yüzde 5,76 değer artışı yaşarken aylık bazda ise yüzde 11,01 değer kaybı yaşadı. Şirketin yatırımcıları yıllık bazda yüzde 76,55 oranında kazanç sağladı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse