haftalık teknik analiz

Haftalık Teknik Takip Listelerinde yer alan hisse senetleri, dirençler ve Stop-Loss seviyeleri teknik analiz kriterlerine göre seçilmiştir. Liste içerisinden bireysel hisse senedi seçimi yapılması beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Stop-Loss (SL) seviyeleri, hisse senedi belirli bir fiyat seviyesine gerilediğinde yatırımcıların kaybını sınırlamayı hedefleyen teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş satış seviyeleridir.

Hisse senetlerinin performans ölçümünde alış ve satış seviyeleri olarak, mevcut haftanın son işlem günü ile bir önceki haftanın son işlem günü TSİ 17.15 itibarıyla oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlar arasındaki değişim kullanılmaktadır. Hızlı fiyat hareketlerinden kaynaklı olarak fiyat seviyeleri değişkenlik gösterebilir.

BIST100 Endeksi’nin alış ve satış seviye hesaplamasında mevcut haftanın son işlem günü ile bir önceki haftanın son işlem günü TSİ 17.15 itibarıyla dakikalık kapanış seviyeleri dikkate alınmaktadır.

Hisse senetleri Haftalık Teknik Takip Listesi’nde eşit olarak ağırlıklandırılmakta olup Liste’nin performansı hisse senetlerinin performanslarının aritmetik ortalamasına eşittir.

Merkez Faiz İndirdi BIST Rekor Kırdı Merkez Faiz İndirdi BIST Rekor Kırdı

Yurt içi piyasalarda oluşan yüksek volatilite ve sağlıksız fiyat oluşumu dolayısıyla bazı haftalarda teknik takip listesi oluşturulmamaktadır.

Piramit Menkul Kıymetler