19 Nisan tarihli İnfo Yatırım'ın hazırladığı günlük hisse önerileri ve BIST 100 teknik analizi.

İnfo Yatırım'ın hazırladığı günlük teknik analiz bülteni ve teknik olarak hareket yapması beklenen hisseler şu şekilde;

BİST100 endeksi rekorlara doymazken, endeks Avrupa piyasalarının Paskalya nedeniyle tatil olduğu haftanın ilk işlem gününü bankacılık sektörü payları önderliğinde kapanış rekoru ile tamamladı. Endeks aynı zamanda tüm zamanlarda gördüğü en yüksek seviye rekorunu da kırmış oldu.

Yurt içinde bilanço dönemi başladı. Bu dönemde bankacılık sektörü finansallarının ön plana çıkmasını bekliyoruz. Faiz indirimi sonrasında artan TL kredi – mevduat makası ve TÜFE endeksli DİBS verimliliği ile bankaların hali hazırda iyileşmiş olan 4Ç21 sonuçlarının üzerine, net karlarını %60 oranında arttırabileceklerini tahmin ediyoruz.

Bu hafta veri akışı açısından nispeten sakin bir hafta olacakken, piyasalar IMF – Dünya Bankası Bahar Toplantılarına odaklanmış durumda. Özellikle Perşembe günü toplantıda konuşacak Fed Başkanı Powell’ın mesajları dikkatle takip edilecek.

BİST100 endeksinde 175,50$ seviyesini direnç, 169,80$ seviyesini ise destek seviyesi olarak destek seviyesi olarak takip edeceğiz.

info teknik analiz 19 nisan

RSI Nasıl Yorumlanır?

0 ile 100 arasında yer alan değerde 70 seviyesi üzeri aşırı alım bölgesi 30 seviyesi altı ise aşırı satım bölgesi olarak görülür.

Eğer fiyat 70 seviyesini aşmış ve kritik bölge olan 80-100 aralığına doğru ilerlemişse RSI fiyatın çok yükseldiğini ve en kısa zamanda bir düzeltme olacağını yani fiyatın gerileyeceğini söyler. Diğer taraftan fiyat 30 seviyesini aşmış ve 20-0 aralığına doğru ilerlemişse burada sinyal fiyatta trendin değişeceği yönündedir.

MACD Nasıl Yorumlanır?

Hareketli ortalama çeşitlerinden olan üssel ortalamadır. Kısa vade olarak 12 gün, uzun vade olarak 26 gün kullanılır. 0 bölgesi üzerindeki hareket devam ediyorsa bu yükseliş trendinin süreceği, 0 bölgesi altındaki hareket devam ediyorsa bu düşüş trendinin süreceği anlamına gelir.

Stochastic Nasıl Yorumlanır?

Stochastic indikatöründe grafik üzerinde 0-100 arası bant aralığı kullanılır ve bu aralıktan 80-100 aralığı aşırı alım, 20-0 aralığı ise aşırı satım bölgesidir.

CCI Nasıl Yorumlanır?

İndikatör referans değer aralığı olarak +100 ve -100 değerlerini almaktadır. Fiyatların bu iki seviye arasındaki hareketi olağan karşılanmakta, bu değerleri aşarsa alım-satım sinyali verdiği düşünülmektedir. Bu bölgelere yaklaşması trendin sona erdiği ve yön değiştirebileceği anlamındadır.0 çizgisi ise merkez olarak kabul edilir.

Hissede Hedef Fiyat 77 TL’den 88 TL’ye Yükseldi Hissede Hedef Fiyat 77 TL’den 88 TL’ye Yükseldi

+100 değerinin üzerine çıkan ortalama çizgisi ile fiyatların aşırı alım bölgesine ulaştığı artık bu seviyelerden alış yapılmaması yani satışların gelebileceği şeklinde yorumlanır. -100 değerinin altında kalan çizgi ise, fiyatların aşırı satış bölgesinde olduğu bu seviyelerden satış yapılmaması, fiyatların tekrar yükseleceği yönünde yorumlanmaktadır.

BUGÜN (19 NİSAN 2022) TEKNİK OLARAK HAREKET YAPMASI BEKLENEN HİSSELER

19 nisan hisse önerileri

Bu raporda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum, istatistiki şekil ve bilgiler hazırlandığı tarih itibari ile mevcut piyasa koşulları ve güvenirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir ve İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır.

Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir.

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, yorum ve bilgilerin kullanılmasından doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.