Altınyağ Madencilik (ALMAD) kayıtlı sermaye tavanını 300 milyon TL'den 2 milyar TL'ye çıkardığını yatırımcısı ile paylaştı. SPK'ya yapılan başvurunun onaylandığını yatırımcısı ile paylaşan ALMAD'ın bedelsiz pay verme potansiyeli arttı.

ALMAD Sermaye Tavanı Artırımı Açıklaması

Şirket tarafından yatırımcısını bilgilendirmek adına KAP'a yapılan açıklamada;

28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri 28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri

Şirketimizin kayıtlı sermaye sistemi içerisinde bulunan mevcut 300.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanının 2.000.000.000 TL'na (İkirmilyar TürkLirası) yükseltilmesine ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun (II-18.1) sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği uyarınca; şirketimizin mevcut kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin de bu kapsamda 2023-2027 yıllarını kapsayacak şekilde güncellenmesine,

Bu amaçla, ekte yer alan şirket esas sözleşmesinin "Sermaye ve Hisse Senetleri" başlıklı 6.maddesine ilişkin tadil tasarısı Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Kayıtlı sermaye tavanının Genel Kurul Onayına ilişkin süreç planlanmakta olup gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.'' bulunuldu.

ALMAD Faaliyeti Nedir ?

Türkiye’nin en eski ve köklü sanayi kuruluşlarından biri olarak 1962 yılından bu yana bitkisel yağ üretimi yapan Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş. yönetim kurulumuzun yaptığı sektörel analiz ve değerlendirmeler sonucu bitkisel yağ sanayii sektöründen çıkmaya karar vermiş ve 19.12.2018 tarihinde şirketimize ve bağlı ortaklığımız Gürtaş’a ait İzmir A.O.S.B.'de bulunan gayrimenkul ve makine parkının tamamını Yakamoz Yağ San. ve Tic. A.Ş.'ye 27.500.000 $ + KDV bedelle satmış ve ticari faaliyetlerine Çınarlı Mh. Ozan Abay Cd. No: 10 Ege Perla B Kule Kat: 12 D: 123 Konak - İzmir adresinde kendi mülkü olan ofislerinde devam etmeye başlamıştır.

Editör: Ece Çavuşlu