Yeni Ekonomi Paketi Beklentileri Karşılamayınca Dolar Tekrar Yükselişe Geçti Yeni Ekonomi Paketi Beklentileri Karşılamayınca Dolar Tekrar Yükselişe Geçti
  • BİST100 endeksindeki yükseliş dün de devam etti. Endeks, günü 2.502 seviyesinden tamamladı. Avrupa piyasalarındaki yükseliş ve ABD vadelilerindeki alıcılı seyre ek olarak bankacılık sektörü önderliğinde bilanço dönemi öncesi endeks 60 g HO üstünde tutundu.
  • Bu hafta piyasalarda gözler Merkez Bankaları kararlarında olacak. Yurt içinde TCMB faiz kararı yarın açıklanacakken, global tarafta yarın açıklanacak ECB kararına odaklanmış durumda. Euro / Dolar paritesinin 1,00’e kadar geri çekilmesi sonrası piyasa beklentileri ECB’nin 25 – 50 baz puan faiz artıracağı yönünde.

BİST100 endeksinde dün belirttiğimiz kısa vadeli 2.500 seviyesinin yakınında hareket etmemiz yükseliş ihtimalini artırmakta 2.500’ün üzerinde kalınması durumunda kısa vadeli hedefi 2.600 olarak belirliyoruz. Geri çekilmelerde ise 2.435 ana destek seviyesi olarak takip edilecek.

günün hisseleri 2