49 Yıllık Cam İşleme Fabrikası Halka Arz Oluyor! 49 Yıllık Cam İşleme Fabrikası Halka Arz Oluyor!
Gürsel Turizm, 2022’nin ilk halka arzı olabilir. Piyasa koşullarıyla ertelenen KİMPUR halka arzından sonra, Aralık ayı bitimine az bir süre kala Gürsel Turizm izahnamesini paylaştı. İzahname’de dikkat çeken detaylardan biri, halka arzın 2022 yılının Ocak ayında planlanıyor olması. Halka arz aynı zamanda tüm yatırımcı grubuna eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek. Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilecek olan 22 milyon TL değerli payların halka arz sonrası 102 milyon TL’ye ulaşacak çıkarılmış sermayeye oranı %21,57 olacak. Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla şirket paylarının halka arzı, “İNFO YATIRIM” tarafından “Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ve “En iyi Gayret Aracılığı” yöntemiyle Borsa Birincil Piyasa’da gerçekleştirilecek. -Halka Arz Fiyatı 8,25 TL -Dağıtım Yöntemi; Tüm yatırımcıya EŞİT -Satışa Sunulacak LOT Sayısı; 22.000.000 Sabit fiyatla yapılacak talep toplamanın süresi 2 iş günü olarak belirtilirken, talep toplamanın ikinci günü sonunda satış yapılıp dağıtım gerçekleştirilmek suretiyle halka arz sona erdirilecek. Gürsel Turizm halka arzı, “Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ile yapılacağından, Borsa İstanbul üyesi yetkili kuruluşlar aracılığı ile halka arza katılan yatırımcıların hesaplarında bulunan bakiye ile alım yapmaları gerekecek. Yatırımcı grubu bazında tahsisat oranı uygulanmayacak. Tahsisatta belirli yatırımcı gruplarına veya belirli diğer gruplara tanınacak ayrıcalık bulunmuyor.

Günlük Alım Emri Taahhüdü

Şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başladığı gün dahil olmak üzere 5 işlem günü süreyle, halka arz fiyatından İnfo Yatırım aracılığı ile toplamda 1.400.000 adet günlük geçerli alım emri girilecek. Günlük alım emri taahhüdü kapsamında gerçekleştirilecek işlemler 5 iş günü süreyle sınırlı olup, girilen emirler iptal edilemeyecek.

Fenerbahçe SK Karayolu Ulaşım Sponsoru

1989 yılında hizmete başlayan Gürsel Turizm, deneyimli ve seçkin sürücü kadrosuyla Türkiye’nin tamamında günlük yaklaşık 7.500’in üzerinde aracı ile 200.000 personel ve 40.000 öğrenciye, ülke genelinde 500’ün üzerinde kuruluşa hizmet veriyor. Aynı zamanda şirket, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün karayolu ulaşım sponsoru olarak dikkat çekiyor.
Editör: TE Bilisim