2024 Yılının ilk günlerinde Borsanın hareketlenmesi ile birlikte yatırımcılar yeni borsa şirketlerine ve şirketlerin mali durumlarına odaklanmış durumda. 2024 Yılı için yatırım planı oluşturmak isteyen yatırımcılar için en önemli faktörlerden biri de temettü verimliliği olarak göze çarpmaktadır. Yatırım yapacak olan yatırımcılar, yatırımlarından önce şirketlerin mali durumlarına, temettü verimliliğine ve projelerine dikkat etmektedir. Bizler de bu yazımızda 2024 yılında temettü verimliliği en çok olması beklenilen şirketleri ele aldık. İş Yatırım şirketi tarafından hazırlanan bu raporu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2024 Yılında Temettü Verimliliği Yüksek Olabilecek 9 Şirket

İş Yatırım tarafından hazırlanan raporda, 2024 yılı içerisinde temettü verimliliği yüksek olabileceği düşünülen 9 şirket ele alındı. Temettü verimliliğinin yüksek olacağı düşünülen 9 şirket şöyle; 

''Doğuş Otomotiv, Tüpraş, Türk Traktör, Vestel Beyaz Eşya, Enerjisa, Ford Otosan, TSKB, Yapı Kredi Bankası ve Akbank''

Bu sıralama, 2024 yılı tahmini temettü verimi rasyosuna dayanarak yazılmıştır. Yazılan  hisselerin 2024 yılında TL cinsinden hisse başına düşen temettü miktarı, 2024 temettü dağıtma oranı ve 2024 yılı toplam temettü miktarı gibi detayları, kurumun listesinde ayrıntılı bir şekilde sunulmuştur.

Halka Arz Sonrası Milyarlık Satın Alımı Duyurdu Halka Arz Sonrası Milyarlık Satın Alımı Duyurdu

temettu-14