Şirket açıkladığı sözleşme detaylarında, Sözleşme tutarı 20,9 milyon USD olarak beyan edildi.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) firmasının bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile enerji sektöründe faaliyet gösteren yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında
KDV hariç toplam 20.955.125,73 USD tutarında güneş paneli satış işine yönelik sözleşme imzalandığı KAP’ta bugün (18.05.2023) paylaşıldı.

smrtg

Ciro ve karlılığa olumlu etki yapacağı belirtiliyor.

2,2 Milyar TL'lik Dev Alım Yapıldı! Yatırım Şirketinin En Çok Aldığı Hisseler 2,2 Milyar TL'lik Dev Alım Yapıldı! Yatırım Şirketinin En Çok Aldığı Hisseler

Açıklamada, “Şirketimizin bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile enerji sektöründe faaliyet gösteren yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında KDV hariç toplam 20.955.125,73 USD tutarda güneş paneli satışı işine istinaden sözleşme imzalanmıştır.” denilmektedir.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) firmasının faaliyet konusu “yenilenebilir enerji santrallerinin kurulumu, güneş panellerinin üretimi, çeşitli GES sistem ekipmanları satışı ve pazarlama işlemleri, mühendislik ve işçilik hizmetinin verilmesi” ‘dir.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) firmasını %75,03 Smart Holding A.Ş.’nin olup, %24,97’si diğer hissedarlardır. Sermayesi 306 milyon TL olup, 24,96 oranında hisseleri borsada fiili dolaşımdadır. Şirketin 9 bağlı ortaklığından biri olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş.’de firmanın hissesi %100 oranındadır.

Editör: Ece Çavuşlu