Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ''SUNTK'' tarafından 100 milyon TL ve 120 milyon TL olmak üzere toplam 220 milyon TL'lik yatırım açıklaması geldi. Şirket tarafından yatırımlarla ilgili KAP'a açıklamalar yapıldı.

Sun Tekstil KAP Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden yaptığı yatırım açıklamasında; ''Şirketimiz 14.04.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile;

Şirketimiz kapasite artışına yönelik hedeflerini gerçekleştirebilmek, yurt içi ve yurt dışı müşterilerimizin artan taleplerini karşılayabilmek ve üretim faaliyetlerini artırmak amacıyla, orta/uzun vadeli  stratejik yatırım planları kapsamında, Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'nde sahip olduğu arsa üzerine yaklaşık olarak 16.000 m2 üretim tesisi kurmayı planlamaktadır. Kurulacak yeni tesiste, konfeksiyon için 3 adet yeni üretim hattı ile 110 kişilik ek istihdam sağlanması hedeflenmektedir. 2023 yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan ve yaklaşık olarak 120 milyon TL tutarında olarak tahmin edilen bina ve makina yatırımı bedeli, Şirketimiz paylarının sermaye artırımı yoluyla halka arzından elde edilen fonun %50-%60'ına tekabül eden "Yatırım Harcamaları" kısmından karşılanacaktır. Tam kapasite kullanım oranıyla üretim yapması planlanan yeni üretim tesisi ile birlikte iç kapasite kullanımında %15 artış gerçekleşmesi beklenmektedir

Bu yatırımın yanında, bağlı ortaklığımız Ekoten Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Ekoten) Torbalı'da bulunan arsa üzerinde de yaklaşık olarak 8.750 m2 yeni bir bina yapılacaktır. Yapılacak olan bu yeni bina, halihazırda tam entegre tesis olarak çalışmaların devam ettirildiği Torbalı üretim merkezinde üretim için yeniden yerleşim imkanı vererek; bahsi geçen yatırım ve kiralanacak olan yeni depo ile birlikte yaklaşık olarak Ekoten faaliyetlerinde %50 kapasite artışı sağlayacaktır. 2023 yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenen ve yaklaşık olarak 100 milyon TL tutarına tekabül eden yatırım bedelinin şirket iç kaynaklarından sağlanması planlanmaktadır.''  açıklamalarında bulunuldu.

sun-tekstil-yatirim

Sun Tekstil Faaliyeti Nedir ?

1987 yılında kurulan Sun Tekstil, ufak bir dikimevi olarak başladığı yolculuğuna 1900’den fazla çalışanıyla büyük bir aileye dönüşen kurumsal bir şirket olarak devam ediyor. Global pazarda önde gelen hazır giyim markalarının çözüm ortağı olmanın yanında Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında bulunuyoruz. Tekstil ihracatında lider konumda olan şirketimiz, müşteri memnuniyetine odaklı hizmet vererek çalışmalarını sürdürüyor.

28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri 28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri

Editör: Ece Çavuşlu