* Firma adını paylaşmadan yurt içinde yerleşik bir müşterisi olarak ifade edilen muhatabı ile güneş paneli satışına ilişkin KDV hariç yaklaşık olarak toplam 2,3 milyon USD tutarında sözleşme imzaladıklarını beyan etti.

* İş ilişkisinin başlamasını öngöldüğü tarih bugün (18.05.2023) olarak belirtildi.

* Ciroya olumlu katkısı öngörülüyor.

cw-enerji-2

KAP’ta yayınlanan duyuruda; “Şirketimiz ile yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında güneş paneli satışına ilişkin KDV hariç yaklaşık olarak toplam 2.381.793,56 USD (İkimilyon üçyüzseksenbirbin yediyüz doksan üç Amerikan doları ellialtı cent) tutarında anlaşma sağlanmıştır. “ ifadeleri yer aldı.

CW Enerji Firmasının Faaliyet Konusu Nedir?
Şirket faaliyetleri; fotovoltaik güneş paneli üretimi-satışı başta olmak üzere; anahtar teslim güneş enerjisi sistemleri kurulumu, tasarım, mühendislik, ve bakım hizmetleri, güneş enerjisi sistemleri ekipmanları tedarik ve satışı, güneşten enerji üretimi, araç şarj istasyonları işletmeciliği, lityum batarya enerji depolama sistemleri üretimi ve eva üretimi üzerinedir.

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi 2010 yılında kurulmuş fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firmasıdır. Yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesiyle Avrupa ve Türkiye'nin en büyük güneş paneli üretim firmalarından biridir. Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Uzak Doğu’da da 2009 yılından bu yana güneş paneli üretimi gerçekleştirmektedir.

CW Enerji, güneş enerji santrallerinin (GES) yatırım ve teknik danışmanlığı, projelendirme, sistem tasarımı, lisanslı ve lisanssız santral kurulumları, lisans alımı ve işletme, ayrıca lisanssız üretim yönetmeliğine uygun olarak projeler planlama, projelendirme, finans ve uygulama ile kurulum sonrası teknik bakım, onarım konularında da hizmet veriyor. Endüstriyel kurulumların yanı sıra evsel çatı kurulumlarında da çözümler sunuyor. Şebeke bağlantılı (On-Grid) sistemlerin yanı sıra şebekeden bağımsız akü destekli sistemler (Off-Grid), güneş enerjili sulama sistemleri, LED aydınlatma sistemleri, güneş enerjili kamera sistemleri ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi alanlarda da hizmet vermektedir.

Borsada, CW Enerji (CWENE), Bugün Nasıl Bir Performans Sergiledi?

* BIST100 bugünü (18.05.2023) 4.501,73 puandan ve % 3,43 düşüş ile tamamladı.

5 Milyar Dolarlık Borçlanmaya Onay Geldi 5 Milyar Dolarlık Borçlanmaya Onay Geldi

* CWENE hisseleri 127 TL’de ve % 5,72 düşüşle kapattı.

cw-enerji-2-1