12 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri 12 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) 2023 yılında yatırımcısına temettü ödemeye hazırlanıyor. KONTR Şirketi yatırımcısına hisse başına brüt 0,1500000 TL temettü verecek. Stopaj oranı düşüldükten sonra KONTR hissedarlarının alacağı kar payı hisse başına net 0,1350000TL olacak.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. Temettü Açıklaması

Şirketin temettü ile ilgili yaptığı açıklamada, 

“Şirketimizin kar payı dağıtılması hususunda Yönetim Kurulumuzun sunmuş olduğu teklif bugün yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında kabul edilmiştir.” denilmiştir.

temettu-1-2

  • Kontrolmatik Teknoloji şirketi 2023 yılı içinde yapacağı temettü ödemesini, 14 temmuz tarihinde gerçekleştirecek.

KONTR Faaliyeti Nedir ?

Kontrolmatik 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Genel Merkezi İstanbul Esenler Koza Plaza ‘da olan Şirket, Ankara’da biri faaliyete geçen, diğeri inşaat halinde iki fabrikası ve birçok ülkedeki ofisleriyle hizmet vermektedir. Kontrolmatik’in temel faaliyet alanı, enerji üretim, iletim ve dağıtım tesisleri, petrol & doğal gaz, ulaşım, yiyecek & içecek, maden, akıllı tarım & gübre ve diğer çimento, kâğıt, demir-çelik, kimya gibi endüstriyel tesislere; santral yan tesisleri, operasyonel teknolojiler, endüstriyel yazılımlar, kontrol ve güvenlik sistemleri, haberleşme, veri işleme ile nesnelerin interneti ile güç sistemleri ve anahtar teslim çözümler üretmektir.

Editör: Ece Çavuşlu