Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.’ den bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Devlet Malzeme Ofisi İhale sonucunu yatırımcısı ile paylaştı. Şirket tarafından yapılan açıklama ile ihale bedeli ve şirketin geleceği ile ilgili olumlu olacağına dair açıklamalarda bulunuldu.

Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.nin KAP Açıklaması

Türk İlaç şirketi, KAP’a yaptığı açıklamada; Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 5 Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesi DİADOL markası ile 30.238.671,93 TL (KDV HARİÇ) tutarla ortaklığımız uhdesinde kalmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.” açıklamalarında bulunuldu.

ihale-11

Türk İlaç Faaliyeti Nedir ?

Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., BATTAL Holding bünyesinde 2010 yılında faaliyetlerine başlamıştır.
Ana faaliyet konusu beşeri ilaç ve aşı üretimi olan TURK İlaç, dinamik ve profesyonel kadrosuyla Türkiye’nin özel teşebbüs olarak ilk ve tek aşı üretim tesisini kurmuştur.

Şirket 464 Milyon TL Değerindeki Üretim Tesisi Yatırımını Duyurdu Şirket 464 Milyon TL Değerindeki Üretim Tesisi Yatırımını Duyurdu

2017 yılında seri üretimine başlandığı TETADİF Td aşısıyla ülkemizin difteri tetanos aşısında dışa bağımlılığını sona erdirmiş olup, üretimin %70’lik kısmı için ihracat hedeflemektedir.

Editör: Ece Çavuşlu