Doğan Burda Dergi (DOBUR) paylarında Pazartesi gününden itibaren (31.10.2022) 1 ay süreyle “Emir Paketi Tedbiri” uygulanmaya başlanacak olup, Adel Kalemcilik (ADEL), Çelik Halat (CELHA) ve Niğbaş Niğde Beton (NIBAS) paylarında ise açığa satış ve kredili işlemler tedbiri uygulanacak.

4 hisseye tedbir

22 Nisan Şirket ve Borsa Haberleri 22 Nisan Şirket ve Borsa Haberleri

Borsa İstanbul’un KAP üzerinden şirketler için yaptığı açıklamada yer alan ifadeler şöyle oldu;

Doğan Burda Dergi (DOBUR)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DOBUR.E payları 31/10/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/11/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Adel Kalemcilik (ADEL) – Çelik Halat (CELHA) – Niğbaş (NIBAS)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ADEL.E, CELHA.E ve NIBAS.E payları 31/10/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/11/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.