Bugün (2 Şubat) seans bitiminde yapılan KAP açıklamalarına göre, 2 hissede açığa satış ve kredili işlem kısıtlaması, 2 hissede ise emir paketi tedbiri işlemleri 1 ay süreyle yarından itibaren uygulanmaya başlayacak.

4 hissenin işlemlerine kısıtlama

Getirilen kısıtlamalara ilişkin yapılan açıklamalar şöyle oldu;

Avrupa Birliğine Milyonlarca Dolarlık İhracat Yapacak! Savunma Sanayi Şirketi Açıkladı Avrupa Birliğine Milyonlarca Dolarlık İhracat Yapacak! Savunma Sanayi Şirketi Açıkladı

Akın Tekstil #ATEKS – Maçkolik #MACKO

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ATEKS.E ve MACKO.E payları 03/02/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/03/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Adel Kalemcilik #ADEL – Gimat Mağazacılık #GMTAS

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ADEL.E ve GMTAS.E payları 03/02/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/03/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.