Haftanın ilk işlem gününde, #IHEVA, #MAALT, #MNDRS ve #YEOTK hisselerine VBTS kapsamında tedbir kararı geldi, 3’ü günü tavan fiyatla tamamladı.

Seans sonrası duyurulan, tedbir kararı getirilen 4 hisseden 3'ü (IHEVA, MAALT ve YEOTK) günü tavan fiyatla sonlandırdı.

BİST tarafından yapılan açıklamada, İhlas Ev Aletleri (IHEVA), Marmaris Altınyunus (MAALT) ve Menderes Tekstil (MNDRS) paylarında;

NETAŞ'tan Milyon Dolarlık Anlaşma Duyuruldu NETAŞ'tan Milyon Dolarlık Anlaşma Duyuruldu

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IHEVA.E, MAALT.E ve MNDRS.E payları 15/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

bist tedbir kararı

Yeo Teknoloji (YEOTK) Paylarında Emir Paketi Tedbiri Uygulanacak

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında YEOTK.E payları 15/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.