Pay piyasasında volatilite bazlı tedbir sistemi (VBTS) kapsamında tedbir kararıyla işlem görecek olan şirketlerin, Denge Yatırım Holding (DENGE), Girişim Elektrik (GESAN), Söktaş Tekstil (SKTAS), Tek Art İnşaat (TEKTU) ve Euro Yatırım Ortaklığı (EUYO) olduğu belirtildi.

5 hisse tedbirle işlem görecek

Enerji Şirketi İki Ayrı Sözleşmeye İmza Attı Enerji Şirketi İki Ayrı Sözleşmeye İmza Attı

Getirilen tedbir kararlarının detayları ise şöyle olacak;

DENGE, GESAN, SKTAS, TEKTU

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DENGE.E, GESAN.E, SKTAS.E ve TEKTU.E payları 01/02/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Euro Yatırım Ortaklığı #EUYO

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EUYO.E payları 01/02/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.