Gentaş Genel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (GENTS) yatırım teşvik belgesi başvurusunun onaylandığını açıkladı. Gentaş şirketine verilecek olan 71 milyon TL olacak ve yapılacak yatırımlar bina-inşaat, ithal ve yerli makine için kullanılacak. 

GENTS Yatırım Teşviki Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'nce 10/04/2023 - 10/04/2026 dönemini içeren 71.000.000 TL civarında bina-inşaat, ithal ve yerli makine listesinden oluşan Yatırım Teşvik Belgesi talebimiz e tuys sistemi üzerinde onaylanmıştır.

Yüzde 1150 Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak Yüzde 1150 Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak

Kamuya Saygı ile Duyurulur.'' açıklamalarda bulundu.

GENTAŞ Faaliyeti Nedir ?

1972 yılında Bolu ilinin Mengen ilçesinde kurulan GENTAŞ, 1991 yılından bu yana Borsa İstanbul’da işlem gören çok ortaklı Halka Açık bir Anonim şirket statüsündedir. Şirketimizin ana stratejisi; Yatırımcısı, Çalışanları ve Paydaşları ile mutlu,benimsediği Sürdürülebilirlik Politikası ile Çevreye duyarlı, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden ve son kullanıcılar tarafından tercih edilen bir marka olmaktır.
Türkiye ekonomisi ve istihdamına yaptığı önemli katkılarla sektöründe lider bir konuma erişen Grubumuz, uluslararası kalite standartlarına sahip belgeleri ile ülke ekonomisinin gururu olmuştur. Bünyesinde yer alan şirketlerin ürettikleri tüm ürünleri, yenilikçiliği ve yüksek kalitesini uluslararası kuruluşlara da tescil ettirerek üstün bir servis anlayışıyla tüketiciye ulaştırmayı ilke edinmiştir.

Orman ve Kimya ürünleri sektörlerinde kazandığı bilgi ve deneyimini yüksek kalite ile Müşterilerine buluşturmayı hedef alan vizyonuyla vazgeçilmez bir Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Gentaş, sektörün özellikle Dekoratif Laminat, Kompakt Laminat ve Dış Cephe Kompakt Panel ürün grupları ile Ülkemizde lider, Dünya’da ise sayılı üreticiler arasında yer almaktadır. Werzalit üretiminde ise Türkiye’de ilk ve tek Lisanslı, Dünyada ise yine sayılı üretici olma konumunu muhafaza etmektedir.Kimya alanında da hızla büyüyen Grubumuz yeni başlayacağı Akrilik Levha Üretimi ile de Dünya’da söz sahibi olmayı hedeflemektedir.