Son olarak Obase Bilgisayar’ın halka arz süreci de 29 Temmuz’da tamamlanarak, yıl içinde toplam 27 şirket halka arz oldu. Aynı zamanda, Sermaye Piyasası Kurulu, 28 Temmuz tarihli bülteninde, Barem Ambalaj’ın halka arz başvurusunu onaylayarak, Ağustos ayının ilk halka arzını da duyurdu.

Ağustos ayı, halka arzlar açısından Temmuz ayına göre daha hızlı geçecek gibi görünüyor. Önümüzdeki hafta 3 Ağustos, en geç 4 Ağustos tarihinde işlem görmeye başlaması beklenen Obase Bilgisayar’ın halka arzında rekor denilebilecek katılım sağlandı.

Öte yandan, 3-4 Ağustos Çarşamba ve Perşembe günleri, Borsa’da satış ve sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle Barem Ambalaj yatırımcılardan talepleri toplayacak.

halka arzlar-2

Ağustos Ayı Halka Arz Gündemi

-          Obase Bilgisayar, başarılı geçen halka arzın ardından, Ağustos ayının ilk haftasında #OBASE koduyla Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

-          Barem Ambalaj, 36,00 TL sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemiyle 3-4 Ağustos 2022 tarihlerinde İnfo Yatırım Menkul Değerler liderliğinde halka arz olacak.

Onay Bekleyen Halka Arzlar

Halka arz takviminde, izahnameleri taslak olarak yayınlanmış şirketler arasında dikkat çekenlerden biri  “Özsu Balık” oldu. Şirket, “Özsu Balık 4 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat, çok yakında halkımıza açılıyoruz” başlığıyla reklamlar yayınlamaya başladı. Halka arzda dikkat çeken detaylardan biri de, sadece Gedik Yatırım üzerinden gerçekleştirileceği, taslak izahname bilgilerine göre biliniyor.

Diğer bir yatırımcılar tarafından da beklenen halka arz ise Netcad Yazılım. Şirketin ek satışlar dahil olmak üzere toplamda 23 milyon TL nominal değerli payını halka arz etmesi planlanıyor. Şirket paylarının, yılın 2. Yarısında halka arz olması bekleniyor.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji Katılıma Göre Lot Dağıtım Miktarı Belli Oldu IC Enterra Yenilenebilir Enerji Katılıma Göre Lot Dağıtım Miktarı Belli Oldu

Sermaye Piyasası Kurulu’nun ön inceleme aşamasını geçen şirketlerden biri de Göknur Gıda oldu.  Genel incelemenin tamamlanmasının ardından, şirketin halka arz süreci başlayacak. Göknur Gıda paylarının halka arzı, Yapı Kredi Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En İyi Gayret Aracılığı” yöntemiyle gerçekleşecek.