Mevcut sermayesi 40 milyon TL olan Alfa Solar Enerji, 6.000.000 TL bedelli sermaye artırımı ve mevcut ortak Alfa Kazan Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş.'ye ait 3.200.000 TL nominal değerli B grubu payların satışını gerçekleştirilecek.

alfa solar halka arz spk onayı

Dağıtım yöntemi; Oransal dağıtım

Halka arz fiyatı; 58,50 TL

Satışa sunulacak pay miktarı; 9.200.000

Limak Çimento (LMKDC) Halka Arz Talep Toplama Başladı! Kaç Lot Verecek? Limak Çimento (LMKDC) Halka Arz Talep Toplama Başladı! Kaç Lot Verecek?

Halka arz kodu; ALFAS

İşlem göreceği Pazar; Şirket payları BİST Yıldız Pazar’da işlem görmesi bekleniyor.

Şirket, pay sahibi Alfa Kazan satışından herhangi bir gelir elde etmeyecek.

Şirketin, sermaye artırımı dolayısıyla ihraç edilecek yeni payların halka arzı neticesinde elde edeceği brüt halka arz gelirinden, ilgili masraf ve maliyetler düşüldükten sonra kalan fonun, aşağıda gösterilen oranlarda ve amaçlarla kullanılması planlanıyor;

Yeni fabrika yatırımının sonuçlandırılması ve ek depo yapımı,

İşletme sermayesi ve

Şirket fabrikalarının elektrik ihtiyacını karşılayacak ve tüketim kadar üretim yapacak GES kurulması.

Şirket Hakkında

Alfa Solar Enerji yenilenebilir enerji kaynaklarından, güneş enerjisi sektöründe gerçek kalite anlayışı ve üretim tecrübesini Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde deneyimli Teknik kadrosu ile fotovoltaik (PV) panel üretim tesisinde dünyaya örnek, kendi geliştirdiği farklılıklarla ultra modern tesiste sıfır hata anlayışı ile yalın üretim yaparak yüksek kalitede fotovoltaik (PV) panelleri gururla üretmektedir.

Sermaye Piyasası’nın halka arzına onay verdiği Alfa Solar Enerji’nin halka arz tarihi ise, şirket tarafından kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor.