Yakın İzleme Pazarı’nda (YİP) işlem gören Altınyağ Madencilik payları için şirket, 27 Mayıs 2022 tarihli gerçekleştirdiği toplantıda, payların Alt Pazar’a geçiş için Borsa İstanbul’a başvuru yapılacağını açıkladı.

Geçtiğimiz Cuma günü 2,71 TL ile kapanış yapan ALMAD hisseleri, bugün %9,96 değer artışı ile 2,98 TL’ye ulaşarak işlem görmeye devam ediyor.

Toplantıda konuyla ilgili karar için, “Şirketimizin payları, Borsa İstanbul A.Ş.'nin 21.12.2018 tarihli kararı ile BİST Kotasyon Yönergesinin 35. maddesinin 1. fıkrasının (ğ) bendi kapsamında Yakın İzleme Pazarına alınmış ve 25.12.2018 tarihinden itibaren Yakın İzleme Pazarında işlem görmektedir,

Şirketimizin bağımsız denetimden geçmiş son 2 yıllık finansal tablolarında dönem kârı gerçekleşmiş olması ve bağımsız denetimden geçmiş 31.03.2022 dönemi finansal tablolarında Özsermaye/Sermaye Oranının 1.25'den büyük olması nedeniyle, 21.12.2018 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulunun kararı ile Yakın İzleme Pazarı'na alınmasına ilişkin nedenlerin ortadan kalktığı tespit edilmiştir.

Şirketimizin ALMAD kodu ile Borsa İstanbul A.Ş. Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören paylarının, bir üst pazara geçiş için gerekli olan BİST Kotasyon Yönergesi şartlarını sağladığı tespit edildiğinden, BİST Alt Pazar'a geçiş için Borsa İstanbul A.Ş.'ye başvuru yapılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.” İfadeleri KAP’ta yer aldı.

Başvuru 30 Mayıs’ta Borsa İstanbul’a Yapıldı

Altınyağ Madencilik, Pazar geçişi için bugün (30 Mayıs 2022) Yakın İzleme Pazarı’ndan, Alt Pazar’a geçiş için Pazar değikliği başvurusunu tamamladığını şu ifadelerle duyurdu;

ALMAD koduyla Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören paylarımızın, Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) Alt Pazar'a geçişi için, 30.05.2022 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş. (BİST)'ye Pazar değişikliği başvurumuz yapılmış olup, ilgili başvurumuz, Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanacaktır.

Gelişmeler hakkında KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)'da bilgilendirme yapılacaktır.  

Netaş Milyon Dolarlık Siparişi Yatırımcısına Duyurdu Netaş Milyon Dolarlık Siparişi Yatırımcısına Duyurdu

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.