Beyaz eşya üreticileri Indesit International JSC ve Whirlpool RUS LLC şirketlerinin tamamını satın alacağı açıklanan Arçelik, satın alma bedeli üst sınırının 220.000.000 Euro olduğu ifade edildi.

Yapılan açıklamada dikkat çeken, “Satın alım bedeli, kapanış bilançosundaki maddi duran varlıklar, net işletme sermayesi gibi büyüklüklere dayalı olarak belirlenen üst sınırı aşmayacak olup, şirketlerin mevcut finansal bilgileri esas alındığında ilgili üst sınır yaklaşık 220 milyon Euro olarak tahmin edilmektedir.” ifadesi #ARCLK paylarını harekete geçirdi.

indesit international

Sabah 08:00’da gelen KAP açıklaması ardından, #ARCLK payları açılışın ardından 80.65 TL’ye kadar yükseldi.

Devralmayla İlgili Gelişmeler Sürüyor

Ayrıca, devralınan şirketler ile birlikte transfer olacak "Stinol" markasına ek olarak, "Indesit",  ve "Hotpoint" grubu markaları da devralınan şirketler tarafından İlgili Ülkeler'de kullanılacak olup, ilgili sözleşmelerin Kapanış'ta imzalanması öngörülüyor. 

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 3 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 3 Temmuz 2024

Şirketlerin Faaliyet Gösterdiği Ülkeler

Bahse konu satın alınan şirketler, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Rusya, Tacikistan, Ermenistan, Gürcistan, Azerbeycan, Kazakistan, Moğolistan ve Belarus pazarlarında faaliyetlerini sürdürüyor.