Kayıtlı sermaye sistemine geçiş yapan Astor Enerji, yılbaşı öncesinde SPK’ya halka arz başvurusu yapacak. Şirketin hedefi ise, yılı 370 milyon dolar ciro ile kapatmak.

Transformatör imalat ve satışı yaparak elektromekanik imalat sanayinde sektörde faaliyetlerini sürdüren Astor Enerji, 2023’e girmeden şirketin halka arz başvurusunu Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılması hedefleniyor.

ISO 500 listesinde kendi kategorilerinde ilk sırada yer alan Astor Enerji, aynı zamanda Avrupa’nın en büyük transformatör fabrikası özelliğini taşıyor. Şirket Genel Müdürü Hakan Ünsal, geliştirdikleri ürünlerle milli teknoloji ve ülke ekonomisine katma değer yaratmayı sürdürdüklerini ifade ediyor.

Astor Enerji

astor enerji

Kale Seramik Halka Arz Edecek Kale Seramik Halka Arz Edecek

Ankara 2. OSB’de 2016 yılında faaliyete geçen, son teknoloji ile donatılmış 140.000 m2 açık alan üzerinde, 80.000m2 kapalı alana sahip yeni fabrikamızda, Yağlı Tip Dağıtım Transformatörleri , Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörleri , Güç Transformatörleri , Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri, Kompakt Trafo Merkezleri ,RMU , Metal Clad üretimi ile 60’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Temel amacımız, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yüksek kalitede ürünleri müşterilerimize sunmak, üretim kapasitemizi arttırmak ve satış sonrası hizmet kalitemizle müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarabilmektir.

Gerekli tüm kalite sertifikalarına sahip olan ASTOR, Kaliteye önem veren, gelişime açık uzman teknik ve idari kadromuz, Ar-Ge merkezli büyüme hedefi çerçevesinde çalışmalarına tüm gücü ile devam etmektedir.