ATP Bilgisayar Halka Arzı Eşit Dağıtım İle Yapılacak

Mart ayında Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz için başvuruda bulunan ATP Bilgisayar’ın halka arzı eşit dağıtım ile yapılacak.

Geçtiğimiz hafta Sermaye Piyasası Kurulu’nun bülteninde onay aldığı duyurulan şirketin halka arzı, bireysel yatırımcıya 24 TL sabit fiyat ile eşit dağıtım yolu ile gerçekleşecek.

27-28 Mayıs tarihlerinde halka arz için belirlenen aracı kurum ve bankalar üzerinden talep iletilebilecek. 7.500.000 TL nominal değerli payların halka arz sonrası, ATP’nin halka açıklık oranı %20 olacak.

Talep toplama süresi son bulduktan sonra, şirketin hisselerinin 3 Haziran 2021 Perşembe günü Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Halka arzla ilgili bir açıklama yapan ATP Genel Müdürü Ümit Cinali şunları söyledi:

“Sermaye Piyasası Kurulu’nun halka arz başvurumuzu onaylamasından memnuniyet duyduk. ATP, büyük global hedefleri olan bir teknoloji şirketi. Ürünleşmeyi, markalaşmayı ve faaliyet gösterdiği sektörlerde öne çıkmayı başarmış bir yapıya sahip. Büyük müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı  kurumsal yazılım ve hizmetlerden oluşan çözümler sunmakta. Tüm markalarımızın pazarları yüksek potansiyeller içermekte ve biz bu fırsatları değerlendiren planlarımız doğrultusunda ilerliyoruz. Zenia ile yurtdışı açılımında önemli adımlar atıyoruz. Yenilikçi yazılımlarımız ve çözümlerimizle küresel teknoloji sektöründeki pazar payımızı artırırken, Türkiye’nin rekabet gücüne de katkıda bulunuyoruz. Halka arz sonucu elde edeceğimiz kaynakları büyüme hedeflerimiz doğrultusunda kullanacağız.”