A.V.O.D. Kurutulmuş Gıda, Avod Madencilik hisselerinin satışıyla ilgili iddialara cevap verdi.

A.V.O.D. Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri A.Ş. (AVOD), Avod Madencilik Enerji İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Avod Madencilik) hisselerinin satışıyla ilgili olarak bir internet sitesinde yer alan mesnetsiz ithamlara karşı savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, haber içeriğinde Avod Madencilik’in satıldığı AFK Enterprise AG şirketinin arkasında kimliği belirsiz bir alıcının olduğu iması yapıldığını ve yatırımcılarının kafasında soru işaretleri oluşturulmaya çalışıldığını belirtti.

Buna göre, A.V.O.D., Avod Madencilik hisselerine karşılık, İsviçre merkezli AFK Enterprise AG şirketinin bağlı ortaklığı olan Planet-Scan AG şirketinin 23.436 hissesini swap şeklinde devrettiğini ve bu işlemde AFK Enterprise AG şirket yetkilisi ve ortaklarından Hint asıllı İsviçre vatandaşı Ajay Kumar’ın olduğunu bildirdi. Ayrıca, AFK Enterprise AG şirketinin Almanya, İsviçre, Hindistan, Dubai, Abu Dabi’de enerji madencilik, otelcilik, havacılık sanayisi, bilgisayar oyun sektörü ve daha birçok alanda faaliyet gösterdiğini ve Türkiye’de de birçok şirket ve holdinglerle birlikte çalıştığını duyurdu.

BİST'de İşlem Gören Holding, ASTOR ile Milyon Dolarlık Sözleşmeye İmza Attı BİST'de İşlem Gören Holding, ASTOR ile Milyon Dolarlık Sözleşmeye İmza Attı

A.V.O.D., haberde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve kötü niyetli olduğunu ifade ederek, tüm hukuki haklarını sonuna kadar kullanacağını ve süreci kamuoyu ile paylaşacağını belirtti.