Şirket Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ütebay, 25.000.000 yeni payın satışa sunulacağını ve bu payların sermaye artışının da şirkete geleceğini ifade etti.

aztek halka arz büyüme

Batıçim İştiraki Batıliman İşletmeleri Halka Arz Edecek Batıçim İştiraki Batıliman İşletmeleri Halka Arz Edecek

Kulaklıkta Yüzde 54 Pazar Payına Sahip

Aztek Teknoloji halka arz ediyor. Şirket payları için, 10-11-12 Ağustos tarihlerinde 10,90 TL sabit fiyatla ve oransal dağıtım yöntemiyle talep toplanacak.

Talep toplama sürecinin ardından gerçekleşecek olan gong töreni ile birlikte, yeni yatırımcılar ile ortaklığın fiilen başlamış olacağını ifade eden Ütebay; “Pazarda büyük ağırlığımız var. Edinilen verilere göre, kulaklıkta %54,5 Pazar payımız bulunuyor. Bu da Türkiye’de satılan her 100 liralık kulaklığın 54,5 lirası Aztek Teknoloji’nin markaları çerçevesinde satılıyor anlamında. Bunun yanı sıra, Bluetooth hoparlör pazarında da %63,1 büyüklüğünde Pazar payına sahibiz.” Dedi.

Girişim Sermayesi Fonu Kurulacak

12 Ağustos’ta son bulacak halka arz sonrası için, şirket hedeflerine değinen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ütebay, “26 senelik teknoloji sektörü tecrübemizle kendi firmamız üzerinden olmasa dahi gelişen teknoloji dünyasına yatırım yapmak üzere girişim sermayesi fonu kuracağız. Yüzde 10-15'lik bir kısmıyla... Yeni atılım yapan teknoloji firmalarına büyük ihtimalle yer olabilir.” Açıklamalarında bulundu.