İnfo Yatırım Menkul Değerler liderliğinde 10.500.000 adet payın satışı eşit dağıtım yöntemiyle 3-4 Ağustos tarihlerinde gerçekleşti. 36,00 TL sabit fiyatla gerçekleşen halka arzda toplamda 277.158 yatırımcıdan talep toplandı.

36,00 TL fiyatla talep toplayan şirket payları, seans başlangıcıyla birlikte tavan fiyat 39,60 TL’ye yükselerek işlem görmeye başladı.

Bugün Borsa İstanbul’da, işlem öncesi Barem Ambalaj için “Gong Töreni” düzenlendi.

barem ambalaj gong töreni

SPK'dan Mogan Enerji Halka Arzına Onay Geldi SPK'dan Mogan Enerji Halka Arzına Onay Geldi

En Büyük 1000 Sanayi Şirketi Arasında

Düzenlenen törende, açıklamalarda bulunan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Barem Ambalaj, uzun yıllara ve geniş bir tecrübeye dayanan iş hayatına, bundan sonra Borsa İstanbul’da işlem görerek halka açık bir şirket olarak devam etme kararı almıştır, şirketimizin değerli yöneticilerini bu önemli kararlarından dolayı tebrik ediyorum.

korkmaz ergun barem

Yıllarca genişlettiği üretim tesislerinde, üç bölgede istihdama ve üretime, yatırıma, ihracata önemli bir katma değer sağlamaktadır. Bu üretimini entegre bir yapıda gerçekleştirebilmek için, büyüme sürecini, yeni ortaklarından aldığı güçle devam ettirecektir.

Bu büyüme sürecinde kağıt üretim tesisi kurmayı planlaması ve güneş enerjisi kullanmaya başlaması bu yolda atacağı en önemli adımlardır.

Barem Ambalaj, ülkemizin en büyük 1000 sanayi şirketi arasındadır. Sanayicilerimizin büyümelerini ve yatırımlarını, Borsa İstanbul aracılığıyla halka arz ile finanse etmeleri, ülkemiz ekonomisi için çok önemlidir. Bu anlamda Borsa İstanbul olarak biz de, sanayicilerimize, sermaye piyasalarının sunduğu imkanları anlatmaya ve borsa sanayici toplantılarını yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Hedefimiz İlk 500 Şirket Arasında Yer Almak

Barem Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Recep Taşyanar yaptığı konuşmada 2022 yılına ait hedeflerden bahsederek,  “Bugün Barem Ambalaj’ı halka açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Barem Ambalaj 1999 yılında bir apartmanın zemin katında, 70 metre karelik bir alanda hayata başladı. Bir takım evrelerden sonra, 2008 Gaziantep yatırımı, 2015 Karaman yatırımı, 2018 Gaziantep yerleştirme iyileştirme yatırımı derken, bugün 800 kişinin üzerinde istihdam sağlandığı ve 27 ülkeye ihracat yapan bir şirketin mensuplarıyız.

recep taşyanar

Şirketimiz ofset baskılı ambalaj üretimi yapıyor. Bu konu özellikle abiye ürünlerde bisküvi, çikolata, kek gibi gıda ürünleri başta olmak üzere, tekstilinden elektrikli ev aletlerine kadar kutu kullanan her alanda varız.

Türkiye’yi 3 bölgede üretim yaparak çepeçevre sarmalayan bir üretim konumumuz var. Türkiye’ye hitab eden bütün bölgelerini en kısa yoldan saran stratejik yatırımların olması, bizi bir adım daha öne çıkarıyor.  

2022’de 1,5 milyar TL ciroyu geçerek, yine 2022 yılı hedeflerimizde ilk 500 şirket arasında yer alıyor olmak olacaktır. Satışlarımızın yüzde 20’si civarını ihracattan oluşturuyoruz. Bu konuda kendimizi iyi eğittimizi düşünüyoruz. Bu rakam önümüzdeki yıllarda, ihracat üretimimizin yüzde 50’sine ulaşacaktır bundan da eminim.” İfadelerini kullandı.