Mepet Metro Petrol ve Tesisleri, daha önce Yönetim Kurulu kararı ile duyurduğu %160 oranındaki bedelli başvurusunu geri çektiğini açıkladı.

Şirket, mevcut sermayesini 75.350.000 TL’den %160 bedelli sermaye artırımı yolu ile 195.910.000 TL’ye yükselteceğini duyurmuş;

Halka arzdan sağlayacağı net fonun %75 oranındaki kısmı ile %100 oranında bağlı ortaklığımız olan Metro City Trade Center Batumi JSC' nin sermaye artırımına iştirak edilmesi,

SPK, 2 Dev Bankanın Sermaye Artırımını Onayladı SPK, 2 Dev Bankanın Sermaye Artırımını Onayladı

Elde edilecek net fonun %25 oranındaki kısmının ise işletme sermayesi olarak kullanılması, hususunda karar verildiğini yatırımcılarıyla KAP üzerinden paylaşmıştı.

Şirketin bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yayınladığı “Hak Kullanım Süreç İptali” bildiriminde, Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvurunun geri çekilerek sürecin iptaline gidildiğini duyurdu.

Süreç iptal nedeni olarak, bugün tarihi ile alınan karar gösterilerek; “Yönetim Kurulu'nun 27.07.2022 tarihli kararı ile; 29.11.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan şirket sermayesinin bedelli artırımı hususundaki başvurusu geri çekilerek süreç iptaline gidilmiştir.” İfadeleri yer aldı.