Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEKAG), yurt içindeki bir alıcıyla beton santralleri üretim ve satışı konusunda anlaştığını duyurdu.

100 Lotunuz 388 Lot Olacak! Yatırımcısına Bedelsiz Kararını Duyurdu 100 Lotunuz 388 Lot Olacak! Yatırımcısına Bedelsiz Kararını Duyurdu

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan güncel açıklamasına göre, 13 Kasım 2023 tarihinde başlayan görüşmeler olumlu sonuçlandı ve sözleşme imzalandı.

Sözleşme kapsamında teslim edilecek beton santrallerinin sipariş bedeli KDV dahil 2.100.000 euro olarak belirlendi.

Açıklamada, beton santrallerinin dizayn, üretim, sevkiyat ve montaj işlemlerinin Mart 2024 tarihine kadar tamamlanacağı ve tedarikin şirket tarafından sağlanacağı bildirildi.

MEKAG'ın milyon euroluk siparişe ilişkin yaptığı KAP açıklaması şu şekilde:

"Şirketimizin 13.11.2023 tarihinde Özel Durum Açıklaması (Genel) şablonundan yayınlanan Yeni İş Görüşmesi Hk. konulu açıklamamızın güncellenmiş halidir.

Şirketimiz ile yurt içi yerleşik bir alıcı arasında Beton Santralleri’nin üretim ve satışına yönelik 13.11.2023 tarihinde görüşmelerin başlanmış olduğu yayınlamıştı.

Yeni İş Görüşmelerinin nihai durumu olumlu sonuçlanmış olup, sözleşme konusu Beton Santralleri’nin sipariş bedeli KDV dahil 2.100.000 (İkiMilyonYüzBin) EUR ‘dur.

Söz konusu Beton Santralleri Satış Sözleşmesi kapsamında satışa konu olacak ürünlerin üretimi ve tedariki şirketimiz tarafından karşılanacak olup dizayn, üretim, sevkiyat ve montaj işlemlerinin Mart 2024 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır.

Kamuoyuna duyurulur."