Bien Yapı halka arza başvurdu... Şirket SPK'ya gerekli başvuru belgelerini gönderdi. Bien Seramik halka arzı Akbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi konsorsiyumu tarafından gerçekleştirilecektir. 

Bien Yapı Faaliyeti Nedir ?

Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Bien, ülkemizde ve dünyada yapı sektöründe faaliyet göstermektedirler. Uzun adı ile Bien Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi; enerji, turizm, sigorta ve yapı malzemeleri sektörlerinde faaliyet gösteren Ercan Şirketler Topluluğu’nun kuruluşlarındandır.

Gıpta Ofis Kırtasiye Halka Arz Olacak Gıpta Ofis Kırtasiye Halka Arz Olacak

 Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­te bulunan iki üretim fabrikasından, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı, 3.500’ü aş­kın sa­tış nok­ta­sına uzanan pazar ağı vardır.

Bien yapı üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­daki 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç etmektedir. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2008 ve ISO 27001:2013 sertifikaları ile üretimlerini entegre ederek yenilikçi bir üretim sürdürmektedirler.

2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yatırımlar gerçekleşerek, 2017 yılında Bien Banyo Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi kurulmuştur. Ürün yelpazesinde uzmanlaşmayı ve kapasite artışını öne çıkaran Bien Banyo Ürünleri, Ocak 2018 itibariyle de satış ve pazarlama faaliyetlerine başlanmıştır.

bieny-halka-arz

BIENY Halka Arz Olacak 

BİEN Yapı ''BIENY'' Kodu ile halka arz olacak. 

Bien Yapı Ürünleri San. Turizm ve Tic. A.Ş. (BIENY) halka arz şeklini sermaye artırımı ve ortak satış yöntemleriyle gerçekleştirilecek. Bien Seramik halka arz şekli; 

 • Sermaye Artırımı : 72.326.119 Lot
 • Ek Ortak Satışı : 14.465.223 Lot (Nurullah Ercan)

BIENY, şu anda SPK'ya başvurmuş olup SPK'dan onay bekleme aşamasındadır. SPK'dan onay geldikten sonra talep toplama tarihleri içerisinde başvuru yapılabilecektir.

 • Bien Yapı Ürünleri San. Turizm ve Tic. A.Ş. (BIENY) halka arzı ''oransal dağıtım'' yöntemiyle gerçekleşeceği açıklandı.
 • Bien Yapı Ürünleri San. Turizm ve Tic. A.Ş. (BIENY) halka arzına katılacak olan yatırımcılar T1-T2 bakiye kullanımı olmayacaktır.
 • Bien Yapı Ürünleri San. Turizm ve Tic. A.Ş. (BIENY) payları halka arz olmasının ardından Yıldız Pazar'da işlem görecektir.

BIENY Halka Arzı Hangi Bankalarda Olacak ?

Bien Yapı Ürünleri San. Turizm ve Tic. A.Ş. (BIENY) halka arzında hangi bankalardan alım ve başvuru yapılabileceği şöyle sıralanmaktadır; 

 • Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 • Akbank T.A.Ş.
 • Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 • Garanti Bankası A.Ş.
 • Yapı Kredi Menkul Değerler A.Ş.
 • Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

BİEN YAPI Halka Arzı Ne Zaman ?

BIENY kodu ile borsaya açılacak olan Bien Yapı'nın halka arzı şuan da SPK'da onay aşamasındadır. SPK'dan gelen onay sonrasında net bir tarih açıklaması yapılacaktır. Bien yapı halka arzı tahmini olarak 2023'ün ilk yarısında tamamlanması beklenmektedir.