Holding Şirketinin Ortağı Sermayesini 900 Milyon TL'ye Çıkardı Holding Şirketinin Ortağı Sermayesini 900 Milyon TL'ye Çıkardı

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında yapılan incelemelerin ardından, CEO Event Medya (CEOEM), Yeşil Yapı (YYAPI), Arsan Tekstil (ARSAN), Pera GYO (PEGYO) ve Tera Yatırım Menkul Değerler’in (TERA) yarından geçerli olmak üzere (30 Aralık 2022) 1 ay süreyle kısıtlamayla işlem göreceği açıklandı.

bistten 5 hisseye tedbir kararı

CEO Event Medya #CEOEM ve Yeşil Yapı #YYAPI Paylarında Brüt Takas

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında CEOEM.E ve YYAPI.E paylarında 30/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

ARSAN, PEGYO, TERA Hisselerinde Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtlaması

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında TERA.E, ARSAN.E ve PEGYO.E payları 30/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.