Ulusal Faktoring (ULUFA), pay piyasasında volatilite bazlı tedbir sistemi kapsamında bugünden geçerli olmak üzere, 21 Ekim tarihine kadar tedbir uygulanacak.

ULUFA payları için uygulanacak tedbir açıklaması KAP üzerinden şöyle ifade edildi;

borsa tedbir

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ULUFA.E payları 22/09/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/10/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Bugün 4 Şirket Genel Kurul Toplantısı Yapacak Bugün 4 Şirket Genel Kurul Toplantısı Yapacak

Pınar Su (PINSU) payları için ise, bugünden geçerli, VBTS kapsamında 21 Ekim tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.