BİST’ten yapılan açıklamada #ALFAS, #JANTS, #KGYO, #NATEN ve #SEYKM payları, 28 Kasım tarihinden geçerli olmak üzere, 1 ay süreyle tedbir kararıyla işlem görecek.

BIST100 tedbir gelen 5 hisse

Yapılan açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ALFAS.E, JANTS.E, KGYO.E, NATEN.E ve SEYKM.E payları 28/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.” İfadeleri yer aldı.

Emlak Şirketinden 2.4 Milyar TL’lik 2 Sözleşme Emlak Şirketinden 2.4 Milyar TL’lik 2 Sözleşme

Bursa Çimento Fabrikası ve Doğanlar Mobilya Grubu Hisselerinde, 4 İsme Kısıtlama

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. (BUCIM) ve Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DGNMO) paylarının piyasasında, Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 28/11/2022 tarihinden itibaren 3 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacak.