Yarından itibaren geçeli olmak üzere, 1 ay süreyle tedbir kapsamında işlem görecek olan hisseler, Umpaş Holding (UMPAS) ve Batıçim (BTCIM) olarak açıklandı.

Hisselere getirilen kısıtlama ve detaylar ise şöyle paylaşıldı;

bist 2 hisse kısıtlama-1

Umpaş Holding #UMPAS

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında UMPAS.E payları 27/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir.

12 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri 12 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Batıçim #BTCIM

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BTCIM.E payları 27/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.