Borsada seans bitimi yapılan KAP açıklamalarında, #MANAS ve #HKTM paylarına, yarından geçerli olmak üzere (24 Kasım) 1 ay süreyle  brüt takas tedbiri uygulanacak.

manas ve hktm brüt takas

Yapılan açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında HKTM.E ve MANAS.E paylarında 24/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.” İfadeleri yer aldı.

AYEN ve EDIP Oaylarında Açığa Satış ve Kredili İşlem Tedbiri

BIST tarafından yapılan duyurularda VBTS kapsamında 2 hisseye de açığa satış ve kredili işlem tedbiri açıklandı.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AYEN.E ve EDIP.E payları 24/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Halka Arz Hisse Yüzde 705 Yükseldi! Milyarlık Yatırımlar ve Yeni Şirketler Açıklanıyor! Halka Arz Hisse Yüzde 705 Yükseldi! Milyarlık Yatırımlar ve Yeni Şirketler Açıklanıyor!