Borsa İstanbul, 10 Kasım Perşembe günü seans bitiminde 4 hisseye tedbir kararı geldiğini açıkladı. Karar, #ALCTL #EUHOL, #IMASM ve #GESAN hisseleri için geçerli olacak.

BİST tarafından yapılan açıklamalar KAP üzerinden yatırımcılara şöyle duyuruldu;

Alcatel – Euro Yatırım Menkul Değerler – İmaş Makina

Alcatel (ALCTL), Euro Yatırım Menkul Değerler (EUHOL) ve İmaş Makina (IMASM) hisseleri, yarından itibaren geçerli olmak üzere (11 Kasım 2022) 9 Aralık tarihli işlemlere kadar, açığa satış ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

FMIZP'den Temettü Haberi Geldi FMIZP'den Temettü Haberi Geldi

bistten tedbir kararı

Girişim Elektrik

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GESAN.E payları 11/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir.

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır.

İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.