BMS Tel halka arz sürecini bugün tamamlarken resmi olmayan sonuçlarla birlikte kaç lot verdiği belli oldu.

BMS Birleşik Metal Sanayi 21-22 Nisan tarihlerinde BMSTL kodu ile 17,50 sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemiyle halka arz oldu. Şirketin 10,875.000 adet payı, tüm yatırımcı gruplarına eşit miktarda pay edilerek halka açıldı.

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler’in liderliğinde halka arz olan BMS Tel #BMSTL yatırımcılarına en fazla 56  lot verdi. Yatırımcılar, 980 TL miktarındaki yatırımları ile birlikte 56 lota sahip oldu.

Şirketin Pazartesi günü halka arz sonuçlarını ve ne kadar yatırımcının katıldığını açıklayacağı düşünülüyor. Öte yandan, şirketin #BMSTL kodu ile haftaiçinde Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmesi bekleniyor.

bms tel-2

Enerya Enerji Halka Arz Edecek Enerya Enerji Halka Arz Edecek

FİYAT İSTİKRARI İŞLEMLERİ PLANLANIYOR

Garanti Yatırım, BMS TEL halka arzında, şirket paylarına yönelik olarak fiyat istikrarı işlemlerinde bulunmayı planlıyor. Fiyat istikrarı işlemlerinin gerçekleştirilebileceği zaman aralığı 30 gün olarak bilinirken, Garanti Yatırım, fiyat istikrarı işlemlerini kesin olarak yerine getireceğine ilişkin herhangi bir taahhüdü de bulunmuyor.

ŞİRKET TARAFINDAN VERİLEN TAAHHÜTLER

BMS Tel, şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 1 yıl süreyle bedelli sermaye artırımı yapmayacağını taahhüt ediyor.