ABD merkezli yatırım bankası olan Bank of America, Turkcell (TCELL) hissesi için hedef fiyatını yükselterek 'AL' tavsiyesinde bulundu. Son günlerde birçok kişi bilanço açıklaması yaparken yatırım bankaları ve aracı kurumlar da şirket araştırmaları yaparak hedef fiyat belirlemeye devam ediyor. Yatırım bankaları tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda hissenin getiri potansiyeli ve önerisi belli oluyor. TCELL hisseleri için yapılan değerlendirmeye göre şirket hisselerinin hedef fiyatı belli oldu.

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

HEDEF FİYAT BELLİ OLDU

Bank of Amerrica, Turkcell (TCELL) hisseleri için hedef fiyatını yukarı yönlü revize ettiğini açıkladı. Borsada birçok yatırımcının sıkıca takip ettiği Amerika merkezli banka, Turkcell'in hedef fiyatını 110 TL  olarak açıkladı. Bu güncelleme, hisse senedinin mevcut fiyatı olan 93 TL’ye göre yaklaşık %18'lik bir yükseliş potansiyelini işaret ediyor.

Bank of America tarafından yapılan değerlendirmede, Turkcell için hedef fiyat 81 TL'den 110 TL'ye yükseltildi. Bu artışın nedenleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Risk Primlerindeki Düşüş: Risk primlerindeki düşüş nedeniyle sermaye maliyetinin azalması, şirketin finansal yapısını güçlendirdi.
  • Döviz Kuru Etkisi: 2023 yılında döviz kuru etkisiyle artan sermaye harcamalarının azalması, maliyetlerin düşmesine katkı sağladı.
  • Fiyat Artışları: Sabit geniş bant ve mobil segmentte yapılan fiyat artışları, şirketin gelirlerini artırdı.
  • Müşteri Davranışlarındaki Değişiklikler: Mobilde ön ödemeden faturalıya geçiş ve mobil kullanımın artması, Turkcell'in büyümesini destekledi.

BofA tarafından yapılan değerlendirmede hedef fiyat güncellenirken banka Turkcell (TCELL) için tavsiyesini 'AL' olarak korudu.

TCELL HİSSELERİ NE DURUMDA?

24 Mayıs itibariyle 92,90 TL seviyesinden işlem gören TCELL hisseleri haftalık bazda yüzde 5,81 aylık bazda ise 18,65 oranında artış sağladı. Şirketin hisse sahipleri yıllık bazda ise yüzde 200,26 oranında kazanç sağladı. Yatırımcısına büyük oranda kazandıran şirketin büyüme hedefleri doğrultusunda yatırım bankaları tarafından hedef fiytlarında güncelleme yapılmaya devam ediliyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse