İşlem Yasağı Gelen Hisseler

Bu gün seans başından itibaren; Borsa istanbul Ana Pazar'da işlem gören İhlas Haber Ajansı A.Ş. (IHAAS), Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MIPAZ), Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PAGYO) ve Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem gören İş Finansal Kiralama A.Ş. (ISFIN), Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KONKA) şirketlerine ait hisseler, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

VBTS kapsamında uygulanacak açığa satışa ve kredili işlem yasağı,12 Mayıs 2022 tarih seans sonu işlemlere kadar sürecek. Bu kapsamda payın işlem gördüğü pazarın işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir.

24 Nisan Şirketlerden Önemli Gelişmeler 24 Nisan Şirketlerden Önemli Gelişmeler

Böylece, İhlas Haber Ajansı A.Ş. (IHAAS), İş Finansal Kiralama A.Ş. (ISFIN), Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KONKA), Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MIPAZ) ve Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PAGYO) payları 13 Nisan 2022 ile 12 Mayıs 2022 tarihleri arasında açığa satışa ve kredili işlemlerde yer almayacak.

KAP'ta yapılan bildirimin detayları aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IHAAS.E, ISFIN.E, KONKA.E, MIPAZ.E ve PAGYO.E payları 13/04/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/05/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.