Tedbir kararlarının geçerli olacağı hisseler; #EDIP, #IEHYO, #PCILT, #IHLAS, #RYSAS ve #VBTYZ olarak belirtildi.  Öte yandan, Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (MSGYO) paylarında ise, Nihat Akar isimli yatırımcıya, emir ve işlemlerine yönelik 30 Kasım 2022 tarihinden itibaren 3 ay süreyle Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı, Brüt Takas ve İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması tedbirleri uygulanacak.

Yüzde 1150 Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak Yüzde 1150 Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak

6 hisseye tedbir kararı

3 Hissede Brüt Takas

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EDIP.E, IEYHO.E ve PCILT.E paylarında 30/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

IHLAS, RYSAS ve VBTYZ Paylarında Açığa Satış ve Kredili İşlem Tedbiri

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IHLAS.E, RYSAS.E ve VBTYZ.E payları 30/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.