Borsa İstanbul’da yatırımcıyı korumak adına 2 hisse tedbir kapsamına alındı. Tedbir kapsamına alınan 2 hissede, 27.04.2023 tarihinde başlayacak tedbire göre açığa satış ve kredili işlemler 26.05.2023 tarihine kadar gerçekleştirilemeyeceği duyuruldu.

Yatırımcıyı korumak adına Tedbir gelen hisseler IHYAY ve YAYLA oldu.

IHYAY - İhlas Yayın Holding A.Ş.

Borsa İstanbul'da ''IHYAY'' kodu ile işlem görmekte olan İhlas yayın şirketinin hisseleri yüzde 6,32 düşüşle 0,89 TL'den tamamladı. Hisse gün içinde en yüksek 0,95 lirayı test ederken en düşük 0,88 lirayı gördü.

İhlas Yayın Holding A.Ş. Faaliyeti Nedir ?

1996 yılından itibaren yurt dışı bürolarını açmaya başlayan İHA, bugün 5 kıtadaki 35 ülkeden görüntü, fotoğraf ve haber geçebilme yeteneğine sahiptir. Türkiye ve dünya çapındaki 145 görüntü geçiş noktasının yanı sıra 32 tane uplink istasyonu sayesinde görüntüleri uydu üzerinden tüm dünyaya anında geçebilmektedir.

Gözler Bu Hisselerde!! En Çok Para Girişi Ve Çıkışı Olan Hisseler Gözler Bu Hisselerde!! En Çok Para Girişi Ve Çıkışı Olan Hisseler

YAYLA - Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş.

Borsa İstanbul'da ''YAYLA'' kodu ile işlem görmekte olan şirketin hisseleri yüzde 9,88 düşüşle 5,380 TL'den tamamladı. Hisse gün içinde en yüksek 6,50 lirayı test ederken en düşük 5,380 lirayı gördü.

Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş. Faaliyeti Nedir ?

Şirketimizin temelleri bundan 63 yıl önce Mehmet Yayla tarafından İskenderun'da atıldı. O dönemde Amerika'da çalışma furyası sebebiyle Amerika'ya gitmek üzere esas memleketi olan Elazığ'dan İskenderun'a gelen Mehmet Yayla, yolculuğa çıkacağı günü beklerken bildiği iş olan müteaahhitlik ile uğraşmaya başladı. Daha sonra Amerika fikrinden vazgeçip 1950 yılında Yayla İnşaat'ı kurdu. Takip eden yıllarda Yayla İnşaat Kollektif Şirketi adı altında üstyapı projelerini üstlendi ve orada evlenip ailesini kurdu. 1980'lere gelene kadar şehrin belli başlı projelerinin altına başarıyla imza attı ve bu süreçte işlerini de yavaş yavaş kendinden sonra gelen ikinci kuşağa bıraktı.