Bay Döner Restoranları A.Ş. (BYDNR) halka arz sürecini tamamladı ve sonuçlarını duyurmuştu. Şirket, 18 milyon adet hissesini 21,00 TL fiyatla halka sunarak yatırımcısından talep topladı. Halka arza katılan yatırımcı sayısı 1.264.215 olarak açıklanmıştı. Borsa İstanbul, halka arz sürecine dair açıklamalarda bulundu.

KAP Açıklaması

BYDNR halka arzıyla ilgili KAP üzerinden yapılan açıklamada,'' Baydöner Restoranları payları, 21/08/2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacağından, söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Hizmetler, BIST Turizm ve BIST İzmir endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 84.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranı ise %21 olarak dikkate alınacaktır.'' denildi.

ggg

Son 1 Ayda Yüzde 32.49 Yükselen Hissede ''Üzücü Haber'' Yatırımcılara Duyuruldu! Son 1 Ayda Yüzde 32.49 Yükselen Hissede ''Üzücü Haber'' Yatırımcılara Duyuruldu!

BYDNR Faaliyeti Nedir ?

Her restoranında aynı hizmet ve kalite standartlarını sunan Baydöner, Iso 22000 belgesine sahip üreticiler ile çalışarak en taze malzemeleri, kalite yönetim ve hijyen sistemlerine uygun şekilde ve keyifli mekanlarda, uygun fiyat politikasıyla tüketicileri ile buluşturmayı ilke edindi.

Bugüne kadar sayısız ödüller kazanan Baydöner; son olarak, 2015 ve 2016 yılında, AVM Yatırımcıları Derneği tarafından düzenlenen ve halk oylaması ile seçilen “ AVM’lerde en sevilen ve tercih edilen restoran zinciri” ödülüne layık görüldü. Türkiye pazarında şube sayısı ve satış hacmi ile en büyük restoran zinciri olan Baydöner; Türk damak tadının vazgeçilmez lezzetlerini misafirlerine sunuyor. Baydöner, şu an Türkiye, Irak’ta olmak üzere 110’un üzerinde şube ile hizmet veriyor.

Editör: Ece Çavuşlu