Bist 100 Endeksi haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 0,14’luk değer kaybı ile 4912,81 seviyesinden günü tamamladı ve 5,000 seviyesinin altında işlem görmüş oldu. Borsa İstanbul'da gün içinde en yüksek 4970,32 seviyesini test ederken en düşük 4890,55 puanı görmüş oldu.

Borsa İstanbul’da, yatırımcıların almış olduğu hisselerde, fiyat istikrarsızlığı ve orantısız işlemlere izin vermemektedir. Borsa İstanbul, yatırımcıyı korumak için tedbir önlemleri almaya devam ediyor

Borsa İstanbul, yatırımcıyı korumaya devam ederken tebdir kararı gelen hisse ''SELGD'' oldu.

Selçuk Gıda Endustri İhracat İthalat A.Ş. Hissesine Tedbir Kararı

Borsa İstanbul tarafından, aşırı volatiliteli hareketleri sonucunda yatırımcıları korumak adına ''SEGLD'' hissesine tedbir kararı alındığını açıkladı. SEGLD hissesi bugün içinde en yüksek 6,21 lirayı test ederken en düşük 5,86 lirayı gördü. ''SEGLD'' hisseleri yüzde 0,16 düşüşle 6,15 TL'den günü tamamladı. 

o-hisseye-tedbir-geldi

SEGLD Faaliyeti Nedir ?

SELÇUK GIDA; kuru meyve sektöründe 3. kuşak olan ALHARAL ve FRANCO aileleri tarafından işletilmektedir. Bugün ana ürünü kuruyemiş olan ve 1988 yılından itibaren İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda halka açık bir şirket olarak işlem gören şirket.

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

İncirin anavatanı Aydın, Ortaklar, SELÇUK GIDA'da bulunan 5000 ton kapasiteli tesisinde, ulusal ve uluslararası mevzuata ve müşteri spesifikasyonlarına göre üretilen en kaliteli kuruyemişleri müşterilerine sunmaktadır.

Editör: Ece Çavuşlu