Borsa İstanbul’da 5 hisseye, bugünden başlayarak 1 ay sürecek tedbir kararı getirildi. Tedbir, #AKFGY, #ALMAD, #SAYAS, IHAAS ve #SMRTG paylarında uygulanacak.

Borsa İstanbul tarafından yapılan değerlendirmeye göre, Akfen GYO (AKFGY), Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları (ALMAD) ve Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları (SAYAS) hisselerinde;

tedbir uygulanacak hisseler

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AKFGY.E, ALMAD.E ve SAYAS.E payları 19/10/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/11/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.” açıklaması yapılırken,

İhlas Haber Ajansı (IHAAS) için, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IHAAS.E paylarında 19/10/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/11/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.” ifadeleri kullanıldı.

FMIZP'den Temettü Haberi Geldi FMIZP'den Temettü Haberi Geldi

Smart Güneş Enerjisi Teknoloji (SMRTG) paylarında ise, uygulanmakta olan tedbirlere ek olarak, 19 Ekim 2022 tarihinden, 18 Kasım 2022 tarihli işlemlere kadar, emir paketi tedbiri ile işlem göreceği açıklandı.