Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRISA), 1.098.420.750 TL tutarında temettü dağıtacağını açıkladı. BRİSA kaynakları, ödenmiş sermayeye bölünerek hesap edilen bedelsiz potansiyeli yüzde 964,3 olarak açıklandı. Şirket bilanço verilerini açıklamasının ardından temettü dağıtacağını yatırımcıları ile paylaştı. BRİSA, brüt toplam 1.098.420.750 TL temettü dağıtacak.

BRISA, 29 Mart 2023 tarihinde temettü dağıtımı yapacağını açıkladı. Şirket, hisse başına brüt 3,60 TL, hisse başına net 3,24 TL temettü dağıtacağını yatırımcısı ile paylaştı.

Enerji Şirketi, Milyon Dolarlık Sözleşmenin Detaylarını Paylaştı Enerji Şirketi, Milyon Dolarlık Sözleşmenin Detaylarını Paylaştı

BRİSA Temettü Ne Zaman Dağıtılacak ?

BRISA, 29 Mart 2023 tarihinde temettü dağıtımı yapacağını açıkladı. Şirket, hisse başına brüt 3,60 TL, hisse başına net 3,24 TL temettü dağıtacağını yatırımcısı ile paylaşıldı ancak yatırımcının en çok merak ettiği sorulardan biri de hesaplara ne zaman geçeceği oldu.

Yapılan temettü ödemesinden sonraki 2 gün içerisinde yatırımcıların hesabına geçeceği bildirildi.

brisa-faaliyeti-nedir

BRISA Son Bedelsiz Hisse Ödemesi Ne Zaman Yapılmıştı ?

BRISA’nin 2023 yılında bedelsiz potansiyeli yüzde 964,3 olarak açıklanmıştı. BRISA son bedelsiz kararını 17 Temmuz 2012 yılında verdi. Bu doğrultuda bahsi geçen şirket yatırımcılarına yüzde 4000.00 oranında pay verdi.

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Faaliyeti Nedir ?

Borsa İstanbul’da BRISA koduyla işlem gören Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., taşıt lastikleri imalatı, pazarlama ve satışı ile faaliyet gösteren Türkiye merkezli bir şirkettir. Şirket, 3 marka ile faaliyet göstermektedir. Bu markalar ise; şirketin 50'den fazla ülkede pazarlama ve satış faaliyetlerini yürüten Lassa, kontrol ve bakım hizmetleri sunan Otopratik, ve Bridgestone’dur.