Yünsa, bu yıl 24,5 milyon liralık temettü dağıtacağını açıkladı. 2021 yılı olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren şirket, tüm paydaşlar için değer yaratma gayesiyle çalıştığını ve bu yıl içerisinde toplamda 24,5 milyon lira temettü dağıtımının gerçekleştirileceği açıklamasında bulundu.

Halka Arz Olan Şirket Paylarında, Fiyat İstikrarı İşlemler Sonlandı Halka Arz Olan Şirket Paylarında, Fiyat İstikrarı İşlemler Sonlandı

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu üyelerinin seçildiği genel kurul toplantısında, Metin Özdemir, görevini şirketin Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mustafa Sürmegöz’e devretti.

Açıklamalarda bulunan Sürmegöz, “Biz her zaman Türkiye’nin milli değeri Yünsa hepimizin dedik ve göreve geldiğimiz günden bu yana attığımız tüm adımlarda paydaşlarımıza bunu hissettirmek için çalıştık. Çalışmalarımızın meyvelerini aldığımızı görmekten mutluluk duyuyor, genel kurulumuza gelerek bizimle görüşlerini ve desteklerini paylaşan tüm ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle, paydaşlarımızın bu güvenini ve desteğini de arkamıza alarak, gelecekte daha da büyük başarılara imza atacağımıza gönülden inanıyorum.” dedi.

mustafa sürmegöz

Genel kurulda alınan karar ile 2022 yılında pay sahiplerine 24,5 milyon TL temettü dağıtılacağını ifade eden Sürmegöz, "Her fırsatta ifade ettiğim gibi, Yünsa yönetimi olarak, başta çalışanlarımız ve hissedarlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımız için değer yaratma gayesiyle çalışıyoruz. 2022 yılında 24,5 milyon TL temettü dağıtacağız. Zor dönemleri birlikte atlatıyoruz, güzel günleri de birlikte kutlayacak ve başarılarımızın sonuçlarını hep birlikte paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Bugün Temettü Dağıtımı Var

Net 0,7561728 TL
Brüt 0,8401920 TL
Temettü dağıtma tarihi: 19.04.2022
Temettü ödeme tarihi (En geç): 21.04.2022

Temettü düşülmeden önceki son YUNSA hisse fiyatı: 22.60 TL
(18.04.2022 tarihli kapanış)