Borsa İstanbul, gece saatlerinde yaptığı KAP açıklamalarıyla, 6 hisseye brüt takas, 3 hisseye ise açığa satış ve kredili işlem tedbiri getirildiğini duyurdu.

Sasa Polyester (SASA), Hektaş Ticaret (HEKTS), İmaş Makina (IMASM), Consus Enerji (CONSE), Çelik Halat (CELHA) ve Pardus Girişim Sermayesi (PRDGS) paylarında, bugünden geçerli olmak üzere brüt takas tedbiri uygulanacak.

brüt takas

Borsa İstanbul’un konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında PRDGS.E, CELHA.E, CONSE.E, IMASM.E, SASA.E ve HEKTS.E paylarında 23/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, emir paketi tedbirleri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.” İfadeleri yer aldı.

Bu Hisselere 1 Ay Tedbir Geldi! Bu Hisselere 1 Ay Tedbir Geldi!

3 Hissede, 1 Ay Süreyle Açığa Satış ve Kredili İşlem Tedbiri

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında RNPOL.E, BRLSM.E ve DOKTA.E payları 23/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.