1 ay süreyle, getirilen kısıtlamalarla işlem görecek hisseler Viking Kağıt ve Selüloz (VKING), Kron Telekomünikasyon (KRONT), Borusan Yatırım (BRYAT), İzmir Demir Çelik (IZMDC), Koza Anadolu Metal (KOZAA), Kuyaş Gayrimenkul (KUYAS) ve Naturelgaz Sanayi (NTGAZ) oldu.

7 hisseye 1 ay kısıtlama

Viking Kağıt #VKING Tek Fiyat İşlem Yöntemi İle İşlem Görecek

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında VKING.E payları 16/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Borsada bu hafta en çok kazandıran hisseler Borsada bu hafta en çok kazandıran hisseler

Kron Telekomünikasyon #KRONT Paylarında Brüt Takas

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KRONT.E paylarında 16/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

5 Hissede Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtlaması

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BRYAT.E, IZMDC.E, KOZAA.E, KUYAS.E ve NTGAZ.E payları 16/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.