Geçtiğimiz hafta Salı günü, yükselişlerin ardından “Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketleri” başlığıyla KAP üzerinden açıklama yapan şirket, “Şirketimizin payları üzerinde son günlerde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak; Şirketimizin kamuoyuna açıklanmamış özel bir durumu bulunmamakta ve olağan üretim faaliyetlerine devam etmektedir.” İfadelerini kullanmıştı.

Haftanın ilk işlem günü 12 Eylül tarihli seans kapanışının ardından, Borsa İstanbul tarafından, şirket paylarına VBTS kapsamında tedbir uygulanacağı açıklandı.

Emir Paketi Tedbiri Uygulanacak

emir paket tedbiri

Borsa İstanbul’un KAP üzerinden yayınladığı açıklamada;

Gözler Bu Hisselerde!! En Çok Para Girişi Ve Çıkışı Olan Hisseler Gözler Bu Hisselerde!! En Çok Para Girişi Ve Çıkışı Olan Hisseler

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir. İfadeleri yer aldı.