ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.(CEMTS) sermayesini artıracağını yatırımcısı ile paylaştı. CEMTS bedelsiz sermaye artırımı sonrasında sermayesini 100 milyon 975 bin 680 TL'den 500 milyon TL'ye çıkaracağını açıkladı.

CEMTS Sermaye Artırımı KAP Açıklaması

Şirket tarafından bedelsiz sermaye artırımı için KAP'a yapılan açıklamada;

''Şirketimiz bedelsiz kar payı dağıtımı kapsamında, çıkarılmış sermayenin 100.975.680 (Yüzmilyondokuzyüzyetmişbeşbinaltıyüzseksen) TL.den, tamamı 2022 yılı dönem karından karşılanmak üzere 399.024.320 (Üçyüzdoksandokuzmilyonyirmidörtbinüçyüzyirmi) TL. artırılarak, çıkarılmış sermayenin 500.000.000 (Beşyüzmilyon) TL'ye yükseltilmesi nedeniyle, artırılan paylara ilişkin İhraç Belgesinin onaylanması ve Esas Sözleşmenin "Kayıtlı Sermaye Tavanı" başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesine ilişkin olarak uygun görüş alınması amacıyla bugün Sermaye Piyasası Kurulu'na gerekli izinler için başvuru yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' açıklamalarında bulunuldu.

21 Şirket Genel Kurul Toplantısı Yapacak 21 Şirket Genel Kurul Toplantısı Yapacak

cemts-sermaye-artirimi-aciklama

CEMTS Hissesi Güncel Ne Kadar ?

Borsa İstanbul'daki ikinci gününde CEMTS hissesi, güne pozitif başlarken yazımızın yazıldığı tarih olan 12.18'de güncel olarak ''45,28'' liradan işlem görmektedir. Şirketin açıkladığı bedelsiz sermaye artırımı haberi sonrası olumlu sinyaller gelmeye başladı.